Halloween se školní družinou 2017

Školní družina ZŠ Lidická připravila Halloweenskou noc

Poslední říjnová noc je podle tradice  nocí strašidel, duchů a vydlabaných dýní. Školní družina ZŠ Lidické  se rozhodla, že pro děti i jejich rodiče  takovou noc připraví.

31.10 byla škola ozdobena vydlabanými dýněmi různých velikostí, objevila se různá strašidla, kostlivci , pavouci a další Halloweenské příšerky, které vytvořily tu správnou atmosféru.

Po setmění to naplno vypuklo. Škola i park byly osvětleny svíčkami v dýních. Pro děti a jejich rodiče byly v parčíku u školy připravené soutěže.  U každého stanoviště  bylo strašidelné stvoření, které soutěžícím napovídalo, co mají plnit – například chytání nezbedných pavouků, házení míčků do jamek v lebce, převážení pavouků kolem duchů ke strašidelnému zámku, a další.

Kromě zápolení v parku, probíhala soutěž O nejstrašidelnější masku – převlečené  přišly nejen děti, ale i mnozí rodiče. I pro  ně pak byla určena  samostatná soutěž – zábavný halloweenský kvíz.

Každý, kdo správně odpověděl nebo splnil úkoly v parku , obdržel malý dárek.

Pro všechny účastníky bylo připravené úžasné pohoštění,  za které nejvíc děkujeme rodičům. Nachystali a napekli krásné cukroví a jiné dobroty, které byly  nazdobeny v halloweenském duchu. Spolu s kávou a čajem  bylo občerstvení  dalším zpříjemněním večera.

Zkrátka vůbec nikdo neodešel s prázdnou a tak to má  při správném Halloweenu být. Ten náš byl ukončen lampionovým průvodem, který od školy prošel až na náměstí.

Celkově se Halloweenu se školní družinou zúčastnilo více než 150 dětí a 60 dospělých.

Velmi tímto děkujeme Městské Polici v Bílině, která nám pomohla se zajištěním bezpečnosti celé akce nejen u školy, ale i při lampionovém průvodu.

Chtěla bych touto cestou poděkovat  našim vychovatelkám jmenovitě paní Knapíkové , paní Chodounské i Mgr. Slukové  za úžasný nápad a bezvadnou organizaci akce, která přilákala obrovský počet účastníků a všem se velmi líbila.

Děkujeme také  našim dětem , rodičům i hostům, že se s námi přišli pobavit v tak velkém počtu a těšíme se na tuto akci opět za rok.