Přihlášení do Teams (Office 365)

Vážení rodiče, milí žáci

 

jak jsme Vás již informovali, všem žákům jsme založili školní e-maily (heslo jste dostali v elektronické žákovské knížce) pro případnou distanční výuku – můžeme přes tento účet v rámci Teams realizovat online výuku, případně si posílat materiály.

Níže uvádíme návody jak si program TEAMS instalovat, možností je více. Níže popsaný způsob vede k vytvoření ikonky Teams na ploše, kde je pak možné ji vždy rychle spustit.

 

INSTALACE (POUŽÍVÁNÍ TEAMS) v počítači, notebooku, tabletu

1) Tato služba je součástí služby Microsoft Office 365.  Pro naše žáky je tato služba zdarma.
Přihlašovací stránka je https://portal.microsoftonline.com ,  případně:  http://www.office.com
Po vypsání do adresního řádku se zobrazí následující stránka, kde zadáte uživatelské jméno (e-mail Vašeho dítěte ve formátu jmeno.prijmeni@zslidicka.cz)

2) Po vyplnění e-mailu budete vyzváni k zadání hesla  (heslo máte všichni v elektronické žákovské knížce)

3) Po zadání hesla budete vyzváni k jeho změně. Heslo musí mít nejméně 8 znaků v kombinaci 3 různých znakových sad (např. velké písmeno, malé písmeno a číslo nebo velké písmeno, malé písmeno a znak). Hesla typu Karel123 systém odepře kvůli jednoduché kombinaci znaků pro malou bezpečnost (nesmí se tam objevovat části jména nebo příjmení), i když splňuje kombinaci 3 různých znakových sad. Heslo budou žáci potřebovat při přihlašování do systému, pokud nepoužijete nabídku zapamatovat.

4) Po přihlášení se Vám zobrazí kompletní nabídka sady Microsoft Office 365. Vyhledejte si ikonu Teams a klikněte na ni.

5) Nyní se Vám zobrazí nabídka týmů, ve kterých je Vaše dítě zařazeno. Veškerá nabídka ohledně programu je v levém menu (možnost stáhnout desktop aplikaci, poslední ikona v levém sloupci dole).

videonávod z  jiné školy umístěné na youtube: videonávod postupu

Návod jak se přihlásit k Teams v pdf 

 

6. jiná varianta přihlášení je přímo ve školním e-mailu viz obrázek: ťuknete na devět teček tvořící čtvereček vlevo nahoře a objeví se vám nabídka, kde vyberete ikonku Teams

 

INSTALACE (POUŽÍVÁNÍ TEAMS) NA MOBILNÍM TELEFONU

1) Nejprve si otevřete na telefonu Obchod Play (systém Android) nebo App Store (systém iOS) dle typu telefonu. Dejte v „tomto obchodu“ vyhledat aplikaci MICROSOFT TEAMS. Poté si ji stáhněte (je zdarma). Návod je pro Android.

2) Po instalaci se Vám objeví ikona v telefonu, na kterou klikněte, a program se spustí. Zvolte položku PŘIHLÁSIT SE.

3) Poté se objeví nabídka na Váš e-mail. Vyplňte ho (např. jan.novak@zslidicka.cz).

4) Poté vyplňte heslo ke školnímu e-mailu.

5) Po přihlášení se Vám zobrazí nabídka, kterou projděte postupně stvrzením nabídek DALŠÍ.

6) Nakonec se objeví základní plocha aplikace s volbami.

7) Pokud chcete být online i mimo domov a nemáte s sebou počítač, doporučuji kliknout na TŘI LINKY vlevo nahoře, zobrazí se nabídka aplikace a v ní ve volbě NASTAVENÍ zaškrtnout VŽDY, I KDYŽ JSEM AKTIVNÍ NA STOLNÍM POČÍTAČI případně stejné jako pro variantu v systému iOS, kde je nabídka OZNÁMENÍ a pod tím je možnost vybrat jednotlivé položky, u kterých chci, abych mě upozorňovaly na telefonu.

 

 

Děkujeme  předem všem za spolupráci.