Dětský jarmark 4.B na Mírovém náměstí

Dne 4.12.2019 proběhl  na Mírovém náměstí před Českou spořitelnou  dětský jarmark,  na kterém žáci 4.B naší školy pod vedením paní učitelky Mgr. Lucie Hellingerové prodávali  produkty své firmy Kids shop, kterou založili v rámci projektu Abeceda peněz.
V této zajímavé aktivitě České spořitelny, která je často prezentována v reklamách,  se děti finančně vzdělávají praktickým příkladem. Česká spořitelna jim zapůjčí 3000 Kč na rozjezd firmy, kterou si vymyslí. Děti si pak naplánují náplň, název, rozdělí si úkoly a pracují na výrobcích,  pak následují marketingová rozhodnutí jako  reklama, stanovení ceny a pak samotný prodej. Částku, která jim byla zapůjčena,  by měli žáci vrátit a o případném zisku si rozhodnout, jak s ním naloží.

Akce vyvrcholila na uspořádaném jarmarku – děti zde prodávaly nasušené bylinky, ořechy, rostlinky Rýmovníku, hrníčky, ručně tvořená mýdla, perníčky a další zajímavé výrobky. V prostorách spořitelny si mohli zákazníci koupit sladké  občerstvení a zdarma jim byla nabízena káva, čaj nebo svařák.

Děti se bály, zda se jim jejich prodej povede. Byli všichni úžasní a tajně očekávaná částka aspoň 5000Kč byla značně překročena – celkem utržili 13000 Kč.
Rozhodli se část svého zisku věnovat  Terezce Kretschmanové, nemocné sestře svého spolužáka,  a část si ponechat na školní výlet v závěru roku. V jejich rozhodnutí je podpořila i Česká spořitelna, která jim zapůjčenou částku ponechala.

Všem dětem moc děkujeme za práci,  kterou v rámci své firmy odvedly. Všichni byli skvělí a jsme na ně moc pyšní.
Velké poděkování patří paní učitelce Mgr. Lucii Hellingerové, která vše organizovala a zajišťovala. Děkujeme také rodičům zapojených žáků za soustavnou podporu a pomoc a také všem návštěvníkům jarmarku, kteří svým nákupem dětem pomohli jejich cíl naplnit.

Naše poděkování patří také  České spořitelně,  konkrétně konzultantce paní Heleně Plesníkové – Voříškové za možnost zapojení se do projektu  a bílinské pobočce České spořitelny za pomoc se zajištěním.

Reportáž z jarmarku

Videopozvánka