Moje duha – moje škola

Projekt mediální výchovy na ZŠ Lidická

V uplynulých dnech dokončili žáci 7. a 8. ročníku projekt „Moje duha – moje škola“, který byl zaměřen na mediální výchovu a  odstartoval dlouhodobý celoroční projekt nazvaný „Kronika školy“. Cílem je naučit žáky tvořit mediální sdělení, pracovat v realizačních týmech a naučit se pracovat s mediální technikou. Naše škola  je zapojena do projektu Promed = projektovým vyučováním k mediální výchově, který je podporován ESF a do něhož je v ČR zapojeno deset základních škol. Více o projektu vám sdělí samotní žáci:
V měsíci říjnu se třída 8.A zúčastnila aktivit okolo natáčení televizních novin. Žáci si připravili zprávy z Ústeckého kraje a školy. Snažili se, aby zprávy vypadaly  jako u profesionálního natáčení. Sami jsme si je různě upravovali – sestříhávali, vkládali znělky, titulky a reportáže.  Tento projekt nás moc bavil a určitě si ho rádi zopakujeme“. Kristýna Veverková, Monika Opavová, Kateřina Čápová a Jakub Polomík  žáci 8.A
Jsme rádi, že se úvodní projekt žákům líbil a těšíme se již na další pokračování.
 Moje_duha1 Moje_duha2