Soutěž Sapere – vědět, jak žít

ZŠ Lidická vybojovala pro Ústecký kraj 5.místo.

Žáci ZŠ Lidická se zapojili do soutěže SAPERE – vědět, jak žít, vyhlašované společností COFET ve spolupráci s MŠMT. Soutěž probíhala  v kategorii I.stupeň, II.stupeň a střední školy. Žáci II.st. naší školy obsadili v silné konkurenci teplického  okresu 2.místo. Děti z I.stupně prošly vítězně okresním i krajským kolem a v závěru dubna se ocitly  v celostátním finále,  v němž se utkala nejlepší družstva z jednotlivých krajů. Proti sobě tak bojovalo 14 tříčlenných  týmů u nichž o vítězství v poměrně náročných otázkách rozhodovala spíše  rychlost odklikávání odpovědí, protože znalosti byly na prvních sedmi místech  vyrovnané. Právě rychlost rozhodla o konečném 5.místě dětí z Lidické, protože jejich odpovědi byly po celou dobu výborné.  Naši školu a tím i celý kraj reprezentovali Tomáš Svoboda 4.B, Vojtěch Karas 5.B a Kamilka Sochorová 5.A, která výborně zastoupila Klárku Francouzovou, která se nemohla akce zúčastnit. Je to rozhodně pro děti velmi cenná zkušenost a již se všechny   těší na příští ročník soutěže.
Budeme jim přát, aby se opět do celostátního kola dostali a měli možnost prokázat své výborné znalosti z oblasti zdravého způsobu života. Děkuji všem zúčastněným žákům za vzornou  reprezentaci školy a ústeckého kraje.

 

  • Rubriky
  • Archivy