projekt Zákonodárná moc

Žáci 8.A a 8.B se zúčastnili projektu Zákonodárná moc, v jehož rámci navštívili v Praze Pražský Hrad, Valdštejnský palác, kde sídlí Senát české republiky a budovy Poslanecké Sněmovny. Měli jsme možnost vidět i Strakovu akademii – sídlo vlády České republiky. Pro tuto exkurzi si žáci připravili k jednotlivým památkám i parlamentním budovám poznámky, které jsme v Praze natáčeli na video a ve škole pak formou reportáže zpracovávali.

Součástí projektu byl i velmi náročný test z oblasti dělby státní moci. Věřím, že si žáci tímto způsobem zopakovali a upevnili učivo z oblasti našeho zákonodárství a prohloubili své znalosti z historie našeho státu.

Mgr. Bc. Marie Sechovcová

 

zak
Valdštejnská zahrada v pozadí s palácem – sídlo Senátu

zak0
starý Pražský Hrad – stará sněmovní místnost s preambulí

  • Rubriky
  • Archivy