Úspěch našich žáků v celostátním finále SAPERE

Ve středu 26.4. 2017 vybojoval náš tým žáků I.st. úžasné 2.místo v České republice v rámci celostátního finále soutěže Sapere – vědět jak žít.  Této soutěže se letos zúčastnilo 28000 žáků ve všech kategoriích I.st., II.st. a střední školy. Soutěž byla zaměřena na oblast zdraví, zdravého životního stylu a přírodopisu.  Konkurence byla silná. Děti prošly semifinálovými koly,  ve kterých  bojovalo proti sobě vždy 7 krajů. Náš tým semifinále vyhrál. Ve finále se pak  utkaly 4 nejlepší týmy a rozhodovaly jen setiny vteřin.

Naši žáci prokázali nejen skvělé znalosti, ale také rychlost při rozhodování a to jim vyneslo konečné 2.místo.  Patřili k mladším účastníků, protože ostatní týmy tvořily páťáci a naše děti jsou ze 4.ročníku. Mají velkou šanci i v příštím roce ve stejné kategorii.

Blahopřejeme  jim k úžasnému výsledku a děkujeme  za vzornou reprezentaci školy i Ústeckého kraje.

  

  • Rubriky
  • Archivy