ZŠ Lidická se opět probojovala do celostátního finále soutěže Rozpočti si to

Naše škola se letos opětovně  zapojila do obou kategorií soutěže Rozpočti si to.- pro 1. a 2.st., která   probíhala v období leden – duben  školními koly a  v červnu pak  celostátní finále.

V obou kategoriích jsme byli  velmi úspěšní. Na 2.st. se nám do soutěže zapojily  4  týmy ze 6.-7.ročníku a do celostátního finále se mezi nejlepších deset   probojoval tým Černí panteři ze 6.A  a obsadil celkově 6.místo v ČR.

Na 1.st.  školními koly úspěšně prošlo  7 týmů , z nichž 3 se dostaly do celostátního finále. Tým Youtuberky obsadil skvělé 2.místo, Hunger Pigs 6.místo a tým Koťátka 7.místo.
Soutěž je  každoročně organizována společností Yourchance a jejím tématem jsou základy finanční gramotnosti. V průběhu hry  týmy plnily základní a bonusové úkoly, které byly spojeny s hospodařením domácnosti a podnikáním. Ceny týmům předával Ing. Oldřich Lomecký, starosta Prahy 1.

Finanční gramotnost je jednou z mnoha oblastí, které se cíleně  věnujeme a dlouhodobě se nám v ní daří.  Opětovně jsme se zapojili  do celosvětového týdne vzdělávání  Global Money Week, získali jsme zlatý titul Finančně gramotná škola a nyní budeme usilovat o diamantový titul Finančně gramotná škola, který ještě nikomu udělen nebyl.

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem zúčastněným žákům za úspěšnou reprezentaci školy a věřím, že se i v příštím roce do podobných aktivit zapojíme a navážeme na dosavadní úspěchy.

  

 

 

  • Rubriky
  • Archivy