Naše škola oslavila 95.výročí založení

ZŠ Lidická oslavila 95 let

 

2. září uplynulo 95 let od otevření základní školy v Lidické ulici, první české školy v Bílině. Za tu dobu prošly její branou  tisíce žáků, z nichž jsou již dnes rodiče ,  prarodiče i praprarodiče   našich dnešních žáků.

Na svá školní léta si mohli pamětníci  zavzpomínat v rámci Dne otevřených dveří, který proběhl 12. září. Po celý den přicházeli naši bývalí žáci i učitelé si prohlédnout kroniky a fotografie z let minulých i současných a prohlédnout si novou  podobu  školy. Průvodci jim byli žáci 9. ročníku a učitelé. Od 15.00 se pak sešli bývalí i současní pedagogičtí pracovníci, aby zavzpomínali na léta své pedagogické praxe. Celý den byl krásný a nesl se v duchu vzpomínání a radosti ze společného setkání spolužáků, kolegů  nebo žáků s učitelem nebo  nalezení své stopy v kronikách školy ,  fotografiích tříd a pedagogických sborů. Zajímavé bylo srovnání pamětníků prohlížející si fotografie ze šedesátých let a žáků školy, kteří si prohlíželi kroniky a fotoknihy ze svých mladších školních let. Každý si zde našel to své.

Jsme moc rádi, že se všem oslavy líbily. Bylo to jen malé připomenutí bohaté historie školy. Mnohem větší oslavy nás čekají v roce 2023  až dovršíme 100 let.

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem svým kolegům za přípravu oslav a městu Bílina za finanční podporu. Panu Matějkovi  děkuji za staré fotografie školy a jejího okolí, které budou cennou součástí naší archivní sbírky.  Děkuji všem, kteří nás navštívili, za milá slova a uznání, kterých se nám dostalo. Moc si toho vážíme.

Přeji nám hodně energie a sil do dalších školních let a všem hodně zdraví, abychom se šťastně za pět let shledali při významném jubileu školy.

  • Rubriky
  • Archivy