Ranní předvánoční čtení

Ranní předvánoční čtení ve škole

V úterý 18. prosince 2018 proběhla na naší škole, ZŠ Lidická v Bílině, akce ranní předvánoční čtení pro všechny ty, kteří rádi tráví volné chvíle se svou oblíbenou knížkou. Děti z různých tříd 1. stupně se sešly ještě před vyučováním v příjemném prostředí školní knihovny. Čekaly zde na ně nejen zajímavé knižní tituly, ale i vánočně prostřený stůl se sladkou snídaní. Pak už se tiše usadily a zaposlouchaly se do čtení o zimě a o Vánocích. Každý z účastníků tohoto setkání měl možnost podělit se nejen o prožitky z Vánoc minulých, ale sdělit ostatním jak u nich doma probíhají přípravy na tyto blížící se svátky vánoční a rovněž jaké dárky si letos přejí najít pod stromečkem. Nebylo velkým překvapením, že si právě tyto děti přejí mimo jiné i nějakou pěknou knížku.

Byla radost sledovat všechny při tichém čtení své oblíbené knížky. I ty nejmladší z prvních tříd, kteří si s velkým zaujetím prohlíželi knižní barevné ilustrace ze známých pohádek a pokoušeli se hledat pro ně již známá písmenka. Odměnou jim byly nejen strávené chvíle s knihou, ale i pexeso s vánoční tématikou.

Věřím, že se všem tyto ranní chvilky líbily a doufám, že se opět společně sejdeme na dalším lednovém čtení. Bude milé, když přivedou i své kamarády, třeba i z 2. stupně.                                    Mgr.Věra Paskerová

 

  • Rubriky
  • Archivy