Co baví děti ze ZŠ Lidická

Kniha –   můj nejlepší přítel. Možná to některým zní jen jako prázdná fráze, ale pro některé to znamená mnohem víc. A to určitě alespoň pro některé druháčky ze ZŠ Lidická v Bílině, kteří docházejí jednou týdně na čtenářský kroužek. Poznávají tu společně spoustu knižních titulů dětské literatury, které mohou najít ve školní knihovničce. Hodiny strávené nejen čtením, ale i povídáním si o hlavních hrdinech knih, o jejich autorech i o zajímavých ilustracích, které k dětské literatuře nerozlučně patří, všechny malé čtenáře baví. Děti nadšeně řeší i literární kvízy, hrají pohádková pexesa a píší dopisy hlavním hrdinům knížek i jejich autorům. Při četbě používají i hrací kostky pro rozvoj čtenářské gramotnosti. A to vše doplňuje bezvadná spolupráce s p. Hubáčkovou, vedoucí dětského oddělení v městské knihovně, která pro naše malé čtenáře ochotně připravuje zajímavá setkání s knihou na různá témata, například Setkání se stromy v různých literárních žánrech či Pohádková strašidla.

Není nic hezčího, než když vám začínající čtenář s rozzářenýma dětskýma očima vypráví o další přečtené knížce. Snad všem těmto dětem nadšení pro četbu vydrží i do budoucna.

Naše škola podporuje rozvoj čtenářské gramotnosti i ve spolupráci s Vědeckou knihovnou v Ústí nad Labem. V rámci projektu IKAP (Implementace krajského akčního plánu) k nám po domluvě přijíždí p. lektor J.Starý s kolektivem se svými programy pro děti. I nyní v listopadu navštíví třetí ročníky s programem Kiko a tajemství papírového motýla. Tyto programy již v loňském roce proběhly a dětem se moc líbily.

Mgr. Věra Paskerová

 

  • Rubriky
  • Archivy