Firma Kids Shop podruhé …..

Více jak dva měsíce se ze třídy 4.B ZŠ Lidická linula vůně rýmovníku, čerstvých bylinek, levandule a nakonec i sladkých vaflí. Při pohledu na naplněné a krásně připravené sáčky sušených bylinek jsem dokonce zvažovala, že ukončím práci ve školství, pořídím si levandulové políčko, bylinkovou zahrádku a bude ze mě babka“ bylinkářka„. Ten nápad mě přešel hned ve chvíli, kdy jsem si uvědomila, že takové pracanty, jako jsou moji čtvrťáci, neseženu nikde. Pracovali před i po vyučování, neměli snad jedinou volnou přestávku, dokončovali úkoly i doma a myslím, že takový louskáček na ořechy nevezmou do ruky hodně dlouho.

Nebyli ale jediní, kdo se snažili, velkou oporou nám byli rodiče, dodávali materiál, někteří i hotové výrobky, pomáhali s propagací, zachraňovali nás ve chvílích nejhorších, takový rozbitý vafllovač pár minut před akcí nakonec nebyl problém. Pekařské umění maminek jste možná stihli i ochutnat. A aby toho nebylo málo, samozřejmě nás přišli podpořit na náměstí a utratit nějakou korunu.

Poděkování patří i vedení města, které se na nás přišlo podívat, a samozřejmě i všem dalším milým zákazníkům obchůdku Kids Shop.

Teď to nejdůležitější, v rámci akce Abeceda peněz si děti vyzkoušely, jak s penězi hospodařit, kolik úsilí se musí vynaložit na nákup, výrobu, propagaci a pak i následný prodej a hlavně, jak je těžké vymyslet „něco“ , co na trhu chybí a půjde na odbyt. Poznaly také, jak důležitá je vzájemná spolupráce. Očekávání bylo veliké. Výsledek nás ale překvapil všechny. Nejen já, ale i skvělé osazenstvo bílinské pobočky spořitelny při součtu zatlačilo slzu poprvé. Podruhé pak ve chvíli, kdy byla částka sdělena dětem, na úžas v jejich očích nikdy nezapomenu.

Obdivuhodné je i to, že se děti už na začátku této akce dohodly, že část peněz věnují handicapované Terezce Kretschmanové, sestřičce jednoho z žáčků naší třídy. Peníze budou použity na její důležitou rehabilitaci. Proto i tým České spořitelny rozhodl, že děti půjčku určenou na rozjezd podnikání 3000,-Kč nemusí vrátit. Čtvrťáci si s obrovským nasazením vydělali neuvěřitelných 13 040,-Kč, ale zároveň si vyzkoušeli, že opravdu platí : „Bez práce nejsou koláče“.

PS: Omlouváme se zákazníkům, kteří si u nás zakoupili hrníček s vánočním motivem, který se smyl. Nebylo to naším úmyslem, nýbrž nekvalitními popisovači. Pořídili jsme však nové, zaručené a tímto vás zveme k nám na ZŠ Lidická, kde vám IV.B nakreslí obrázek nový, možná ještě hezčí!

Mgr. Lucie Hellingerová

Reportáž z jarmarku