ZŠ Lidická opět uspěla v oblasti environmentálního a finančního vzdělávání

Naše škola opětovně získala titul Škola udržitelného rozvoje  nejvyššího stupně. Bohužel k slavnostnímu předání nemohlo z důvodu mimořádných opatření dojít.
Stejně tak nemohla oficiálně  převzít titul  Ekoučitel roku 2019/2020 paní učitelka Mgr. Jana Libovická, která je  naší koordinátorkou environmentální výchovy.
V letošním roce společnost Recyklohraní ocenila 16 pedagogů, kteří dokážou pro ochranu přírody nadchnout své žáky a jsme hrdí, že se to  naší paní učitelce opakovaně daří.

Úspěšní jsme byli v letošním školním roce i v oblasti finanční gramotnosti. Zapojili jsme se do soutěží České spořitelny Abeceda peněz, v rámci které naší čtvrťáci uspořádali úspěšný vánoční jarmark a také  do soutěže Tajuplná cesta, v níž náš tým deváťáků  vyhrál 1.místo v týmech i v jednotlivcích. Dále jsme se zapojili tradičně do soutěží Rozpočti si to, které nám mimořádná opatření nedovolila dokončit a také do nově obnovené soutěže Finanční gramotnost v níž jsme ve 2.kategorii žáků 2.stupně obsadili 2.místo v Ústeckém kraji a v kategorii žáků 1.stupně jsme krajské kolo vyhráli a postoupili do celostátního finále. K finálovému kolu již bohužel nedošlo a tak jsme podle  počtu bodů a hlavně podle rychlosti odpovědí vybojovali pro náš  kraj 7.místo v ČR.

Všem zapojeným žákům moc děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a paní učitelce Mgr. Janě Libovické za skvělou práci, kterou v oblasti environmentálního vzdělávání našich žáků  odvádí.

  • Rubriky
  • Archivy