Povinnost nošení roušek ve vnitřních prostorách budov

Vážení rodiče, milí žáci

 

Ministerstvo zdravotnictví reaguje na zhoršující se epidemiologickou situaci a od čtvrtka 10. září zavádí povinné nošení roušek  ve všech vnitřních prostorách  budov a ve společných prostorách škol. Nadále také platí celostátní povinnost nosit ochranné prostředky v prostředcích veřejné dopravy. Roušky jsou základní preventivní opatření nejen v souvislosti s COVID-19, ale také v souvislosti s blížícím se obdobím respiračních onemocnění. V případě budov škol se povinnost vztahuje pouze na společné prostory těchto budov (např. chodby a záchody). Ve třídách při výuce žáci roušky mít nemusí.

Žáci musí nosit roušku na chodbách, v šatnách,  na WC, v jídelně. Jsou povinni si ji nasadit před vstupem do školy!!!

Proto prosíme vybavte své děti   rouškami (u družinových dětí raději  více rouškami) a sáčkem pro jejich  odkládání (v učebně, v jídelně apod.).

Podle školního řádu již od 2.září měli naši žáci povinnost mít u sebe v sáčku připravené 2 roušky a víme, že jste všichni naše doporučení dodržovali, čehož si velmi vážíme. Věříme, že i toto nařízení všichni společně zvládneme. 

 

Děkujeme za pochopení

 

 

  • Rubriky
  • Archivy