Informace pro rodiče k uzavření školy od 14.10., ošetřovné

Vážení rodiče,

od 14.10. jsou všechny školy uzavřeny nařízením vlády z důvodu Covid 19. Od zítřejšího dne přecházíme na online výuku. Postupně dáme do elektronické žákovské knížky online rozvrhy jednotlivých tříd.

aktualizovaná informace:

Úkoly jsou zveřejněny pro ty žáky, kteří nemají možnost se účastnit online výuky. Kdo chodí dle našeho online rozvrhu  na výuku, nemusí tyto materiály zpracovávat. Učitelé vyučují  podle těchto materiálů a zadávají na online výuce menší úkoly, které vkládají přímo v souborech v Teams.

Oceňujeme žáky, kteří kromě online výuky, zvládají ještě kompletní zpracování všech zadání, ale není to potřeba. Učitelé to žákům vysvětlovali na třídních online hodinách vždy v pondělí, středa a v pátek od 8.30, ale zřejmě si to někteří žáci neuvědomili.

Všem tímto moc děkujeme za skvělý průběh online výuky. Máme připojeno 80% všech žáků školy a zbytek si chodí pro úkoly. Jen připomínáme, že od čtvrtka 22.10. do 1.11. bude škola z provozních důvodů uzavřena a nikdo od čtvrtka již materiály vydávat nebude.

Věříme, že se 2.11. otevře škola minimálně pro 1.st. a doufejme, že to dobře dopadne i s 2.stupněm.

V  1. a 2.třídách se paní učitelky dnes s rodiči postupně kontaktovaly a řešily, zda a kdy se bude možné online spojit s dětmi, protože tady připojení závisí na časových možnostech rodičů. Pro žáky byly připravené materiály, které si již odnesli domů

Pro ostatní budou na našich stránkách materiály v sekci události pod vykřičníkem během zítřka úkoly zveřejněny.

Vyzvednutí materiálů bude možné:
                                                   v pondělí a ve středu vždy od 7.00-12.00
                                                                  úterý, čtvrtek, pátek  7.00-10.00

V těchto časech je přítomna služba, která bude materiály kopírovat a předávat.
Ve čtvrtek 22.10. a v pátek 23.10. se materiály vydávat nebudou.

Odevzdání materiálů:  třídy 6.A, 7.A, 8.A a 9.A odevzdají materiály za týden 12.10.-16.10. v pátek 16.10. vhozením  do schránky školy nebo předáním službě ve škole v provozních časech školy .
Ostatní třídy materiály přinesou do školy v pondělí 2.11.
Třídy 6.A, 7.A, 8.A a 9.A odevzdají materiály za období 19.10.-23.10. taktéž v pondělí 2.11.

Ošetřovné – aktualizované informace:  Tisková zpráva MPSV k ošetřovnému od 14.10.
krizové ošetřovné

• ošetřovné bude možné pobírat na dítě do deseti let
  • rodič dostane 60 procent denního vyměřovacího základu
  • dávku bude možné čerpat po celou dobu, kdy bude dítě v karanténě, nebo bude uzavřená škola
  • NOVĚ – denní minimum ošetřovného bude 400 korun.
  • NOVĚ – v žádosti o dávku nebude třeba potvrzení školy o tom, že je uzavřená – postačí čestné prohlášení (píše si žadatel sám)
  • na ošetřovné získají rovnou nárok i takzvaní „dohodáři“

Ošetřovné by mělo být poskytnuté na dobu 14.10.-23.10.2020

Od 3. – do 9. ročníku bude probíhat pravidelná online výuka:
Zítra ve středu 14.10. se na 2.st. zahajuje  online v 8.15 a poběží do 11.30, na 1.st. se zahajuje v 8.30 a poběží do 10.45. Omlouváme se žákům 6.A,7.A,8.A a 9.A že jsme měli problémy s připojením. Zítra už by to mělo fungovat.

Půjčování notebooků – vzhledem k tomu, že děti z 1.st. budou chybět jen 8 dnů (od 26.10. do 30.10. jsou prodloužené podzimní prázdniny) nemá smysl na tak krátkou dobu řešit výpůjčky. Jen v případě, že by to bylo dlouhodobé, k čemuž na 1.st. určitě nedojde, bychom to pak po 2.11. řešili.
Totéž se týká i 2.st. – zatím to necháme na materiálech a pokud by na 2.st. měla online výuka pokračovat i přes 2.11. , pak bychom řešili možné výpůjčky notebooků. Jen musím upozornit, že počet zařízení k zapůjčení je omezený a rozhodně nejsme schopni zajistit připojení na internet.

Stravování ve školní jídelně – od 14.10. do 1.11. 2020 je jídelna uzavřena. Všichni strávníci mají obědy odhlášeny. Vzniklé přeplatky zůstávají na kontě strávníka.

Moc Vám děkujeme za spolupráci. Věříme, že se brzy vše vrátí do normálu.

Opatrujte se

Všem přejeme pevné zdraví a klidné dny.