Provozní informace od 2.11. do 13.11

Vážení rodiče, milí žáci

 

zveřejnili jsme pod červeným vykřičníkem nové úkoly na následujících 14 dní (do 13.11.) Jsou určeny pro žáky, kteří se nemohou účastnit online výuky. Kdo se online výuky účastní, vyučující budou z připravených materiálů vybírat drobné úkoly, které se budou v rámci online prostředí zpracovávat. Tyto úkoly budou vkládány do Teams.

Připomínám, že distanční výuka je podle školského zákona od 1.září povinná a musí se do ní všichni zapojit. Tou formou je buď účast na online výuce v Teams – učíme denně:  v Po, St, Pá začínáme v 8.30, v úterý a čtvrtek v 9.00  nebo zpracovávání materiálů, které na našich stránkách zveřejňujeme.

Vyzvedávání materiálů:

Materiály bude možné si s ohledem na doporučení ministerstev zdravotnictví a školství(omezení osob na pracovišti, omezení pohybu)  vyzvednout  jen v těchto termínech:

pondělí 2.11 od 9.00-12.00

úterý 3.11. od 7.00-12.00

středa 4.11. od 7.00-12.00

pondělí 9.11. od 7.00-12.00

středa 11.11. od 7.00-12.00 

Doporučujeme si dopředu zavolat, aby se materiály pro Vás připravily a nemuseli jste čekat na kopírování. (417823170, mobil 774823172)

Pokud má někdo problémy (třeba z důvodu nařízené karantény nebo jiné zdravotní či pracovní  důvody) si pro materiály přijít – prosím zavolejte nebo napište (email reditelka@zslidicka.cz) uveďte jméno a adresu (funkční !!! – na jaře se nám spousta obálek vrátila) a my Vám materiály odešleme poštou případně vhodíme do schránky.

 

Odevzdávání materiálů:

Vypracované materiály odevzdejte do 18.11. vhozením do schránky školy.

 

Možnost zapůjčení zařízení:

Pokud se některý žák nemůže účastnit online výuky, protože nemá  žádné potřebné zařízení, ale má připojení na internet, prosím napište mi na e-mail reditelka@zslidicka.cz a já se s Vámi přes e-mail domluvím na možnosti zapůjčení zařízení (notebook případně tablet) . Je potřeba, aby pak zákonný zástupce přišel do školy zařízení převzít a podepsat výpůjční protokol.  Zdůrazňuji,  ale že máte funkční internetové připojení, to Vám nejsme schopni zajistit,  i když i o této možnosti v současné době jednáme s některými organizacemi, protože bychom chtěli všem nějakým způsobem pomoci. Jen připomínáme, že na zapůjčení máme řádově spíše jednotky  funkčních kusů.

Doplňující informace  – měli jsme k okamžitému zapůjčení 10 ks zařízení, které jsme během pondělí zájemcům půjčili. V současné době připravujeme ještě dalších 15 zařízení, které však nebudou k dispozici dříve než příští týden, protože se musí přeinstalovat. Napište mi do e-mailu  Váš zájem a až je budeme mít k dispozici, ozveme  se Vám. Jen připomínáme, že zařízení je určeno pro ty, co nemají k dispozici ani mobil ani tablet ani notebook k připojení. Většina našich žáků používá k připojení mobil, protože nic jiného nemá a my nejsme schopni zajistit, aby všichni místo mobilu mohli používat notebook. Půjčené zařízení je určeno pro ty, co nemají ani ten mobil. 

Děkujeme za pochopení.

 

Všichni se moc těšíme na obnovení výuky. Zatím se budeme nadále  setkávat online a já musím pochválit všechny učitele i žáky, že nám rozvrh funguje skvěle a těší nás, kolik žáků máme připojených. Doufáme, že se nám podaří připojit ještě pár dalších žáků zapůjčením zařízení.

Všem moc děkuji za zapojení do online výuky i za vyzvedávání a a odevzdávání materiálů. Jste skvělí.

 

Věříme, že se situace zlepší natolik, že se budou moci do školy brzy  vrátit žáci 1.a 2.tříd a postupně pak ostatní. K tomu je však potřebné, abychom společně  vydrželi a přijatá opatření, ač se nám  nemusí líbit, dodržovali. Všem za to  moc děkujeme.

 

Opatrujte se

 

Přejeme všem pevné zdraví a klidné dny

  • Rubriky
  • Archivy