Informace k nástupu 1. a 2.tříd do školy od 18.11.

Vážení rodiče,

od 18.11. se vrací žáci 1. a 2.tříd do školy, ale je zapotřebí dle nařízení ministerstva zdravotnictví a ministerstva školství dodržet následující podmínky – dezinfekce, větrání a  nošení roušek  po celou dobu přítomnosti žáků a pracovníků školy a to včetně výuky, týká se to i školní družiny, která bude v provozu a nesmí se mezi sebou třídy promíchávat.

Třídní učitelky Vás budou v průběhu online schůzek nebo nejpozději v pondělí telefonicky informovat.

Příchod do školy:

Příchody tříd do školy budou oddělené a budou přicházet do školy oběma vchody:

v 7.40 – pravý vchod (u poštovní schránky) 1.B, která se pravým schodištěm přesune do suterénu

v 7.50 – pravý vchod (u poštovní schránky žáci 1.A, které se přesunou pravým schodištěm do své třídy 1.A v 1.patře

v 7.45 – levý vchod (hlavní) třída 2.A, která se přesune v přízemí vlevo do učebny 4.B

v 7.55 – levý vchod (hlavní) třída 2.B, která se přesune levým schodištěm do 1.patra do 2.B

(bude tam služba, která jim pomůže s orientací a děti hned po vstupu si dezinfikují ruce)

Školní  družina:

Od 6.00  – do 16.00 je v provozu školní družina, která bude probíhat v učebnách, kde bude  i výuka

děti zazvoní na zvonek školní družiny (nalevo u dveří), videotelefon je opravený

Děti budou rozděleny do 4 oddělení podle své třídy oddělení 1A p.Jelínková, 1B p.Růžičková, 2A p.Dragounová a 2.B p.Procházková

Nevyužitá část poplatku za školní družinu za říjen je převedena na listopad a družinu tím máte na listopad uhrazenou. Pokud někdo doposud za říjen nezaplatil, uhradí částku 63 Kč.

Děti budou v době od 13.30 do 14.30 na vycházce. Vyzvednout si je můžete od 12.45 ( respektive po návratu ze školní jídelny ) do 13.30 a potom v době od 14.30 do 16.00. Ve škole je služba, která dítě po Vašem zazvonění přivolá.

Výuka:

V průběhu přestávek se bude intenzivně větrat a dezinfikovat, děti budou v té době přesunuty  ve vedlejší třídě.

Každá třída má  určené své toalety, aby se děti nepotkávaly

Je potřeba, aby děti měly v sáčku minimálně dvě náhradní roušky jednu do výuky a jednu do školní družiny a jeden sáček na použité roušky).

Platí zákaz hudební výchovy (zpěv) a tělesné výchovy. Místo HV budou mít děti český jazyk, během tělesné výchovy budou chodit na procházky. V případě špatného počasí se budou učit. Prosím teple je oblékejte pro případ vycházek.

Školní jídelna:

Školní jídelna je v provozu. Je nutné se ke stravování přihlásit a zaplatit za listopad.!! aplikace www.strava.cz nebo telefon 417823040

Do školní jídelny budou chodit jednotlivé třídy postupně, aby nedocházelo k promíchávání.

Odchod ze školy:

Odcházet ze školy budou v různou dobu a opět oběma východy:

v 11.30 odchází pravým vchodem 1.B

v 11.35 odchází levým vchodem 2.A

v 11.40 odchází pravým vchodem 1.A

v 11.45  odchází levým vchodem 2.B

Upozornění:

V případě projevů respiračního onemocnění -( rýma, kašel) nechte své děti doma a informujte třídní učitelku. Informujte školu také v případě podezření na nemoc Covid 19 u dítěte nebo někoho v rodině.

Všem moc děkujeme za dosavadní spolupráci.

Opatrujte se

Přejeme všem pevné zdraví a klidné dny.