No BackPack Day na Lidické

No BackPack Day je den, kdy děti v USA chodí do školy bez batohů a všechny své knihy a školní potřeby nosí v rukou nebo v plastových taškách, aby se zvýšilo povědomí pro miliony dětí na celém světě, které musí ujít kilometry pěšky do školy s knihami a školními potřebami v rukou nebo v igelitových taškách, protože si nemohou dovolit batoh. K této již světové události se připojili i žáci 2.st. ZŠ Lidická, kteří se rozhodli tento den zrealizovat v pátek 13.5.  Byl to jeden z návrhů žákovského parlamentu, který se pravidelně schází  a navrhuje a podílí se na různých aktivitách školy. Kromě pravidla nepoužít školní batoh se žáci po vzoru jiných škol rozhodli pro netradiční prostředky, kterými lze  školní sešity a knihy do školy přinést. Již od rána se všichni žáci 2.st. a jejich nezvyklé „tašky“ těšily pozornosti všech žáků a pedagogů. Musíme přiznat, že všichni byli velmi vynalézaví a jejich náhrady batohů  byly velmi zajímavé, např.  chlebník, barel na benzin, dětská postýlka, sušák na prádlo,  šuplíky, ale také nafukovací člun nebo kolečka.   Všem zapojeným žákům děkujeme za hezký den.
Těšíme se na zopakování akce  zase v příštím roce.

 

  • Rubriky
  • Archivy