E-jarmark šikulů ze 4.B

Třída 4.B se v březnu zapojila do projektu České spořitelny Abeceda peněz, zaměřený na rozvoj finanční gramotnosti u dětí. Cílem projektu mělo být vytvoření party nadšenců, kteří dokážou nápaditým podnikáním dostát svým závazkům a uskutečnit své sny. A tak vznikla firma Šikulové s.r.o., která v první řadě musela podepsat smlouvu o půjčce od banky, aby měla vstupní kapitál pro svou další činnost. Již tady žáci projevili své znalosti a zavčas odhalili nevýhodnost první nabízené smlouvy se záludnými podmínkami.  Pak už jen zbývalo nakoupit materiál a začít vyrábět. Po dvouměsíční namáhavé práci se podařilo vyrobit řadu užitečných výrobků i předmětů jen tak pro radost, které se nafotily a uložily na stránky ejarmarky.abecedapenez.cz. Zde si zájemci mohli výrobky rezervovat a ve dnech 7.6. a 8.6.2022 vyzvednout v budově naší školy.

Nyní je již jarmark ukončen. Šikulům se jejich práce opravdu vyplatila. Ze zisku z prodeje v první řadě  vrátí bance vypůjčené peníze. Dále nakoupí pamlsky pro kočičky z útulku „Teplické kočky“ v Dubí, tak jak to měli v plánu již od začátku. Rovněž obdarují maličkostí některé maminky a paní učitelky, které jim pomohly na jejich cestě podnikání. A v neposlední řadě obdarují i sebe. Užijí si den v Cirkus parku v Teplicích, na minigolfu v Bílině a obdarují se pěknými tričky s potiskem Šikulové s.r.o, aby měli památku na tuto akci, která je určitě naučila podnikat, více si vážit peněz a umět s nimi hospodařit.

A co říct na závěr? Velký dík všem, kteří žáky 4.B podpořili a zakoupili jejich výrobky

Šikulové s.r.o.

 

Naše velké poděkování patří všem zapojeným žákům a paní učitelce Věře Paskerové za skvělou organizaci.

 

  • Rubriky
  • Archivy