Exkurze žáků ZŠ Lidická do České národní banky

Exkurze do ČNB, tentokrát ZA MĚNOU.

Žáci druhého stupně ZŠ Lidická, se opět vydali na exkurzi do České národní banky v Praze. Exkurze byla zaměřena na novou expozici Za měnou, která vzala děti nejen na cestu za naší měnou, ale i poodhalila, co vše se za ní skrývá a za zdánlivě neproniknutelnými pojmy, které jsou s ní spojeny. Expozice, které se zúčastnilo 50 žáků, probíhala nejen v historickém trezoru v podzemí ČNB, ale také v nové části, která dříve sloužila klientům banky. Celá prohlídka byla plná interaktivních prvků a her. Děti se dozvěděly kdo, proč a jak rozhoduje o nastavení a nástrojích měnové politiky, finanční stability nebo dohledu nad finančním trhem. Všechny její činnosti byly srozumitelně a interaktivně představeny v jednotlivých tematických celcích. Děti si vyzkoušely zasedací stůl Bankovní rady, zahrály si na lupiče při hledání skrýší peněz nebo skládaly kolkovanou státovku. Získali tak ucelený přehled o dějinách peněz a vývoji měnové politiky, kterým si osvojili vědomosti ve finanční gramotnosti.

  • Rubriky
  • Archivy