Prvňáci se učili v přírodě

Prvňáci se učili v přírodě

Protože se venku konečně oteplilo, tak naše třída 1.B opustila školní lavice a vydala se na Kyselku . Po cestě jsme pozorovali pučící pupeny na stromech a rozkvetlé fialky v trávě. Nejbližší palouček nám posloužil k první aktivitě s čísly. Mimozemšťané nám rozházeli v trávě kartičky s příklady a my je sbírali, počítali a kartičky jsme poskládali k létajícím talířům se správným výsledkem. Poté jsme si zasportovali na cestě podél řeky Bíliny. Další kroky nás dovedly na dětské hřiště, kde jsme spojovali slabiky do slov a přiřazovali je k odpovídajícím obrázkům. Se slovy jsme pak tvořili věty, u kterých jsme se i zasmáli. Fantazie jela na plné obrátky. Nakonec jsme si protáhli těla ještě na prolézačkách, pohoupali se na houpačkách a povozili se na lanovce. Zkrátka bylo to prima dopoledne a těšíme se na další podobné akce.

Třída 1.B

 

  • Rubriky
  • Archivy