Branný den pro žáky 5. a 6.ročníku s Psí školou

Žáci pátých a šestých tříd ZŠ Lidická se dne 18. května zúčastnili akce „Branný den“, která se konala na psím hřišti v Bílině. Jednotlivá družstva obcházela stanoviště (práce psovoda, práce záchranáře, výcvik slepeckého psa, orientace v přírodě, atd.), kde jim záchranáři a psovodi přiblížili svou práci a vše, co obnáší. Žáci si mohli v praxi vyzkoušet, co to, být záchranář, znamená ve skutečném životě. Zblízka viděli a vyzkoušeli vybavení sanitky, snažili se zachránit si vlastní život přeručkováním přes „propast“, plnili úkoly zadané na jednotlivých stanovištích. Zlatým hřebem dne byly ukázky výcviku psů slepeckých, záchranářů a práce psovoda. Všem se akce velmi líbila, každý si kromě zážitků odnesl i řadu nových poznatků, malým benefitem byl odznáček psí školy.

Velké poděkování patří Psí škole za skvělou realizaci.  Těšíme se na další společné aktivity.

Akce pro naše žáky byla podpořena z projektu Podpora rovných příležitostí.

  • Rubriky
  • Archivy