Žáci ZŠ Lidická dosáhli skvělého výsledku v kategorii A na McDonal’s cupu

V dubnu se konal již 24. ročník prestižního školního fotbalového turnaje McDonald’s cup. Turnaje se každý rok účastní velký počet škol z celé České republiky. Úvodní turnajová kola se konají v daných městech mezi místními školami a školami z přilehlého okolí. Okrskové kolo v Bílině se odehrálo 25.4, kde se proti sobě utkala družstva ZŠ Aléská, ZŠ Za Chlumem, ŽS Hostomice, ZŠ Lidická a ZŠ A. Sochora Duchcov. Žáci ZŠ Lidická si v kategorii A došli pro jednoznačné vítězství, když dokázali zvítězit ve všech utkáních a dokonce neobdrželi ani jednu vstřelenou branku. Odměnou za skvělé výkony bylo 1. místo a postup do okresního finále, které se konalo 2.5 v Teplicích na fotbalovém stadionu Na Stínadlech.

Zde se už proti sobě střetla ta nejlepší školní družstva z Teplického okresu. ZŠ Lidická, ve složení (Lukáš Latzel, Stanislav Karl, Antonín Karl, Karel Mach, David Patera, Alexandr Károly, Tobias Čonka, Adam Sochor, Oliver Hoang a Sebastian Holub), byla nalosována do skupiny společně se ZŠ Edisonova Teplice a ZŠ Bílá Cesta Teplice. V této těžké skupině se našim žákům podařilo zvítězit obě utkání a postoupit ze skupinové fáze do semifinále, ve kterém proti nám nastoupilo družstvo ZŠ Maršovská. Semifinálové klání naši hráči zvládli na výbornou a podařilo se jim postoupit do finále, ve kterém jsme nastoupili opět proti ZŠ Bílá Cesta Teplice. Ve finále jsme potvrdili skvělé výkony z celého turnaje a dokázali jsme tak zvítězit v okresním finále a postoupit do krajského finále.

 

Krajské finále se uskutečnilo 17.5 opět v Teplicích Na Stínadlech a zúčastnila se ho nejlepší družstva z Ústeckého kraje. Zde na náš tým čekalo několik velmi kvalitních soupeřů. Do skupiny jsme byli nalosováni společně se ZŠ Rumburk, ZŠ Jirkov a ZŠ Okružní Most. Po dvou prohrách a jedné výhře jsme obsadili 3. místo ve skupině a nastoupili tak do bojů o konečné 5. – 8. místo. O konečné pořadí jsme odehráli 2 utkání, která se nám podařila zvítězit a žáci ZŠ Lidická tak obsadili v obrovské konkurenci skvělé 5. místo v Ústeckém kraji. Všem žákům patří velké poděkování a pochvala za vzorné reprezentování své školy a také města.

Velké poděkování patří i panu učiteli Michalu  Junkovi za skvělou přípravu žáků.

 

 

 

  • Rubriky
  • Archivy