Charitativní sportovní akce ZŠ Lidická pro Elišku 16.6.2023

RUN AND HELP

V pátek 16. 6.2023 se naše škola  opět připojila k charitativní akci RUN AND HELP, která probíhá v rámci konta Bariéry.  V  Bílině je v letošním roce  určena na podporu Elišky Brunové, mladé maminky, které byla diagnostikována rakovina a její dceři Sáře bylo diagnostikováno onemocnění  – praktická hluchota.

Na atletickém stadionu všichni účastníci uběhli nebo ušli v rámci štafetového běhu  minimálně 1 okruh v rozsahu 400 m.  Někteří uběhli dobrovolně i více metrů. Celkem se zapojilo 318 lidí. Jednalo se nejen o žáky naší školy, pedagogy, asistenty, ale podpořit nás přišli i rodiče některých žáků.  Celkem jsme společně  uběhli 158 km. Pro všechny žáky kromě běhu,  byl na stadionu připraven i další  doprovodný program v podobě sportovních  disciplín. Jednalo se o disciplíny s atletickým zaměřením, ale nechyběly ani prvky netradičních sportů  s využitím netradičních pomůcek. Vyzkoušeli si  např. pomůcku na rozvoj motorické schopnosti a rovnováhy  Bungee Jumper, která byla velmi populární.  Všichni měli možnost si společně zasportovat a vyzkoušet si i spoustu netradičních aktivit.

Moc děkujeme všem rodičům, pedagogům i žákům, že se kromě běhu rozhodli přispět i finančně. Celkovou částku zatím neznáme, ale každá pomoc se počítá. Hlavní myšlenkou nebylo soupeření o nejlepší čas,  ale zapojit co nejvíce nadšenců, kterým není lhostejný osud druhých, kteří potřebují pomoc. Čas byl pro nás pouze orientační, vítězové byli všichni.

Všem zapojeným žákům, pedagogům, asistentům  děkuji za výborný  sportovní výkon a jejich ochotu se do akce zapojit. V letošním roce nás bylo aktivně zapojeno velké množství. Děkuji také všem rodičům za  podporu našich aktivit a žákům z 9. ročníku za přípravu a realizaci sportovních disciplín.

Mgr. Jana Libovická

Připojuji se k poděkování všem zapojeným žákům, učitelům, asistentům a rodičům, protože v pátek všichni vytvořili skvělou atmosféru a přispěli na dobrou věc. Moc si toho vážím.

Mé velké poděkování pak patří paní učitelce Janě Libovické za skvělou organizaci celého dne.

Těšíme se na příští ročník.

Mgr.Bc. Marie Sechovcová

 

 

 

 

 

  • Rubriky
  • Archivy