Dobová škola na Lidické 6.září

Dobová škola na Lidické

 

6.září si naše škola v rámci oslav svého 100.výročí zavzpomínala na dobu před 100 lety, kdy  byla rozdělena na dívčí a chlapeckou. Požádali jsme všechny naše žáky a jejich rodiče, jednak aby dodrželi vstupy do školy jen chlapeckým nebo dívčím vchodem, ale aby si s námi pedagogy zavzpomínali i na módu 20.let, takže chlapci kalhoty , košile, motýlek, dívky šaty a sukně. Někteří své modely dovedli k dokonalosti a učitele v tom nenechali. Na 2.stupni si celý den žáci vyzkoušeli výuku jen v čistě chlapeckých a dívčích třídách. Celá akce byla spojena i s Dnem otevřených dveří, čehož využilo mnoho rodičů i pamětníků, kteří to k nám v sobotu nestihli. Vojenský historický spolek z Bíliny si pro naše žáky připravil dobovou ukázku spojenou se soutěžemi. Celý den pak vyvrcholil setkáním současných a bývalých zaměstnanců školy.

Děkujeme všem našim žákům a jejich rodičům za podporu, všem návštěvníkům školy za krásná slova uznání i  zápisky v pamětní knize a  všem našim bývalým kolegům  a ředitelům, že nás přišli navštívit a zavzpomínat s námi. Byl to pro nás všechny moc krásný den a zůstanou nám úžasné vzpomínky. Určitě bude za 20 let na co vzpomínat. Těšíme se na všechny na Výročním plese školy dne 15.září.

Děkujeme za finanční podporu města Bíliny,  z níž jsme pořídili historickou výzdobu školy

Mé velké osobní poděkování pak patří všem pedagogickým pracovníkům za přípravu a realizaci všech našich aktivit,  nejen k oslavám našeho výročí.

Marie Sechovcová

dotazník 4 a 6

  • Rubriky
  • Archivy