Mobilní trilopark opět zavítal do naší školy

V úterý 2.4.2024 se  třídy 1.-6.ročníku  zúčastnily programu Mobilního Triloparku, který interaktivním způsobem představuje žákům paleontologii. Trilopark byl u nás již v roce 2020 a protože se nám program líbil, opět jsme si jej do školy pozvali, jako součást výuky Člověk a jeho svět a výtvarné výchovy.
Žáci si vytvořili svůj vlastní  odlitek vyhynulého živočicha, odkryli  třímetrovou dinosauří kostru a od jednoho z odborných lektorů si vyslechli  poutavé povídání, jak sbírání zkamenělin probíhá ve skutečnosti a jak se praxe liší od toho, co děti běžně vídají ve filmech. Lektor žáky seznámil  se specifiky fascinujícího světa dinosaurů.
Na třetím stanovišti byla rozmístěna široká paleta skutečných zkamenělin a zcela opravdový paleontolog, který dětem  vyprávěl příběhy jednotlivých zkamenělin.

Všem se program velmi líbil a odcházeli s úžasnými odlitky zkamenělin.

  • Rubriky
  • Archivy