Žáci 1.B na exkurzi v Dopravním podniku měst Mostu a Litvínova

Dne 19.4.2024 se třída 1.B zúčastnila exkurze do Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova.  Sice nás neprovázelo teplé počasí, ale děti si odvezly spoustu neobyčejných zážitků, zajímavé informace ohledně autobusů a tramvají, velké nadšení a spokojenost. Například jsme absolvovali: prohlídku interiéru sanitky, autobusu i tramvaje; prohlídku v halách, kde se opravují autobusy a tramvaje; navštívili jsme prostor, kde se čistí interiér autobusů; povozili jsme se v horním patře dvoupatrového autobusu (tzv. double decker); děti si vyzkoušely manipulaci s mechanickou tramvajovou výhybkou; k občerstvení jsme byli pozváni do místnosti s nápojovým a potravinovým automatem a na závěr nás čekala jízda kloubovým autobusem do myčky pro autobusy a kamiony a sólo doprava až na vlakové nádraží, odkud jsme cestovali zpět do školy.

Poděkování patří Evelin Dvořákové za nabídku a zprostředkování této akce a také tříčlennému týmu zaměstnanců DP, který se o nás celou dobu poctivě staral.

 

Mgr. Kateřina Kalibová

 

  • Rubriky
  • Archivy