Úspěch týmu deváťáků z naší školy v projektu Social Innovation Relay

Velkého úspěchu dosáhl náš tým deváťáků (ve složení  Dominik Horák, Adéla Dančová, Nela Lavová a Sára Slezáková), který  jako jediný tým ze základní školy  postoupil   v projektu Social Innovation Relay  do národního kola,  které se konalo dne 7.5.  v Praze a kde se setkalo  celkem 10 nejlepších týmů z celé republiky. Všechny ostatní týmy byli  středoškoláci!!!

V této silné konkurenci se náš tým umístil na úžasném 3.místě. Je to skvělý úspěch a moc jim všem blahopřejeme  a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.  Velké poděkování patří paní učitelce Ing. Jarmile Kabourkové za přípravu žáků.

Náš tým se zapojil ještě do mezinárodní části soutěže a po velkém úspěchu v Praze dostal nabídku na zapojení do dalších aktivit. Moc jim všem přejeme další úspěchy.

The Social Innovation Relay (SIR)  je mezinárodní vzdělávací projekt motivující studenty k vymyšlení inovativního podnikatelského řešení konkrétního společenského, nebo sociálního problému. Partnerem projektu je společnost NN Group zabývající se především pojišťovnictvím a správou investic. Své služby nabízí ve více než 18 zemích, významně zastoupena je zejména v Evropě a Japonsku.

Studenti pracují ve dvou až čtyřčlenných týmech a nejprve se prostřednictvím případových studií seznámí s tématikou sociálního podnikání. Poté dostanou šanci přijít s vlastním nápadem na řešení jakéhokoli společenského problému. Týmy, jejichž nápady jsou vybrány mezi 10 nejlepších, poté svou ideu rozpracují do podoby podnikatelského záměru a spolupracují přitom s mentorem, jímž je dobrovolník z NN ČR a který jim poskytuje cennou zpětnou vazbu a zkušenosti z praxe. Své podnikatelské záměry následně představí v národním finále, ve kterém porota složená z odborníků ze společnosti NN vybere 3 nejlepší týmy. Celkový vítěz poté postoupí do mezinárodního kola.

 

 

 

  • Rubriky
  • Archivy