Naše setkání se včeličkami

V pondělí 13.5. se vydala naše třída 2.B ze ZŠ Lidická do městské knihovny v Bílině. Chodíme sem poměrně často, ale tentokrát jsme nenavštívili místnost s knihami, ten malý ráj pro každého čtenáře. Pro tentokrát nám vedoucí dětského oddělení, p. Jirásková, nabídla účast na besedě o včeličkách pod vedením p. Bidrmana, skvělého učitele ze zdejší ZUŠ. A jelikož jsme již dva roky třídou včeliček a 20.5. oslaví včely svůj svátek, tak jsme tuto nabídku rádi přijali.

Hodinu jsme pozorně naslouchali poutavému vyprávění nadšeného včelaře, kterým p.Bidrman zcela jistě je. Mohli jsme si prohlédnout a osahat včelí plástve. Vyzkoušeli jsme si ochranný oblek, ve kterém se chodí za včeličkami k jejich domečkům. Velice zblízka jsme si prohlédli a poslechli bzučící včelky, které p. Bidrman za námi přinesl ze svých úlů. Ochutnali jsme sladká víčka, která se odstraňují z pláství před stáčením medu. A jako to úplně nej bylo, že jsme si mohli vyrobit vlastní svíčku z voňavých voskových plátků.

Tato hodina času nám připadala jako minuta a vůbec se nám nechtělo odcházet. Jsme rádi za to, že jsme mohli strávit tento čas s vámi, včeličkami a moc vám děkujeme za vaši pilnou práci.

Moc také děkujeme p. Jiráskové a p. Bidrmanovi, že pro nás tuto skvělou akci připravili.

Žáci 2.B se svou tř. uč. V. Paskerovou

 

  • Rubriky
  • Archivy