projekt Den pro školu na Lidické

V rámci projektu DEN PRO ŠKOLU jsme do tříd 9.A a 9.B  pozvali studenta Tadeáše Vylitu. Projekt spojuje učitele s dobrovolníky z praxe, dobrovolníci se vrací na den do školy, aby představili dětem svou profesi a inspirovali mladou generaci svým příběhem. Tadeáš je  stážistou v Mattoni 1873, kde ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody vede vzdělávací projekt o vodě a biodiverzitě pro žáky 1. stupňů ZŠ a zároveň se podílí na aktivitách iniciativy Zálohujme. Závodně hraje a trénuje volejbal a je instruktorem lyžování. Umístil se  se na 4. místě v grandfinále Prezentiády a dobrovolničil v několika institucích. Velmi nás zaujal svým pozitivním přístupem k životu, svou zodpovědností a zájmem o životní prostředí.

Věříme, že naše žáky oslovil a ukázal možnosti, které v případě zájmu a snahy kolem sebe máme, je jen na nás jak je využít. Plně to vystihuje  jeho motto: Všechno jde, když se chce  a když se pro to něco dělá.

Děkujeme za velmi příjemnou  besedu a tento přínosný projekt podporovaný nadací České spořitelny.

 

  • Rubriky
  • Archivy