Na ZŠ Lidická proběhl   jazykový kurz angličtiny  pro žáky

Od 10.6.-14.6. 2024   uspořádala ZŠ Lidická pro své žáky již tradiční  týdenní  intenzivní jazykový  kurz  ve spolupráci s agenturou English Focus, která se specializuje na  konverzační kurzy s rodilými mluvčími na  základních a středních školách.

Celkem jím v letošním roce  prošlo 58 žáků, z nichž žáci I.st. absolvovali kurzy v rozsahu 15 hodin a žáci 2.st. pak  v rozsahu 30 hodin. Kurzy vedli   lektoři  Uwe a Damien  z USA a Velké Británie, kteří  se ve skupinách střídali, takže  žáci měli  možnost konverzovat s oběma  a seznámit se s kulturou jejich země.  Již od počátku byli všichni nadšení z neustálých konverzačních aktivit a her, které žáky výrazně posunuly v jejich schopnostech domluvit se a toto nadšení jim vydrželo až do konce. V závěru kurzu všichni obdrželi certifikáty o absolvování.

Věříme, že získané komunikační dovednosti budou moci žáci využít nejen v hodinách angličtiny, ale také na zahraničních rekreacích s rodiči a výjezdech, které škola pro žáky připravuje.

Jsem velmi ráda, že se jazykový týden  povedl   a všichni účastníci z řad žáků, ale i lektoři  jej hodnotili velmi pozitivně.

Těšíme se na další konverzační kurzy v příštím roce.

 

  • Rubriky
  • Archivy