Abeceda peněz

Žáci 2. a 4.ročníku se zapojili do projektu České spořitelny s názvem Abeceda peněz.   V úterý 8.3. k nám zavítali lektoři projektu. Pro žáčky z 2.ročníku připravili  program Kam se kutálí peníze,  kdy si na chvíli vyzkoušeli  být v kůži svých rodičů. Učili  se chápat, co je rodinný rozpočet a jak o penězích přemýšlejí dospělí.
Žáci čtvrtých tříd si vyzkoušeli,  že peníze sice nekoušou, ale člověk to s nimi musí umět. Učili se , jak hospodařit s rozpočtem a  přesvědčili se , že vydělat peníze nemusí být  snadné.

V projektu budeme pokračovat návaznými aktivitami.   Oblast výuky finanční gramotnosti považujeme za velmi důležitou pro všechny žáky, proto se na ni pravidelně zaměřujeme. V měsíci březnu máme pro žáky připravené ještě další akce na podporu finanční gramotnosti.

  • Rubriky
  • Archivy