Projektový den v rámci Global Money Week

I v letošním roce se naše škola zapojila do Světového týdne vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti (Global Money Week) 2023. Smyslem iniciativy je upozornit na nutnost výuky a osvojování si zdravých finančních návyků od útlého věku až do dospělosti. Cílem Global Money Week (GMW) je napříč generacemi kultivovat povědomí o penězích, jejich
získávání a efektivním hospodaření s nimi a pomoci po celé republice zorganizovat maximální počet přednášek, workshopů a setkání s mottem: Kompetence pro finanční zdraví.

V naší škole se finanční gramotnosti žáků věnujeme cíleně a to nejen formou povinného předmětu Finanční gramotnost v 7. a v 9.ročníku, ale také různými aktivitami, zapojováním do soutěží a projekty, které zajišťujeme pro žáky již od 1.ročníku. Starší žáci pomáhají učit své mladší spolužáky.  Ve středu 22.3. a zejména ve čtvrtek 23.3.2023  se tak třídy 1.-6.ročníku učily pod vedením týmů žáků z 8. a 9.ročníku.

Moc všem zapojeným žákům děkujeme a těšíme se na další aktivity.

 

  • Rubriky
  • Archivy